VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Temmuz 2020 18:58:14

0 Yorum

Patara’da on-line konser düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesince ‘2020 Patara Yılı’nın tanıtımına destek vermek amacıyla dünyanın ilk meclis binasında on-line konser düzenlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesince ‘2020 Patara Yılı'nın tanıtımına destek vermek amacıyla dünyanın ilk meclis binasında on-line konser düzenlendi.

Patara Antik Kenti'nde tarih sanatla buluştu. Dünyanın en eski ve ilk demokratik meclis binasında gerçekleşen konseri, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk takip etti. Konser, Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından ve Kanal V ekranından canlı yayımlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Patara’nın tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak, bu değerleri dünya gündemine taşımak için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Turizmi desteklemek amacıyla Troya ve Göbekli Tepe’den sonra, 2020’nin ‘Patara Yılı’ ilan edildiğini hatırlatan Başkan Böcek, antik kentin önemini anlattı.

Konserde, ilk olarak opera sanatçısı Mehmet Yenigün sahne aldı. Yerel sanatçı Emre Dayıoğlu’nun Yörük kültürünü yansıtan kıyafetler eşliğinde seslendirdiği türkülere Patara halk oyunları ekibi eşlik etti.

Burhan Tüzer’in seslendirdiği Türk sanat müziği eserleriyle sona eren konser sonunda, Başkan Böcek sanatçılara plaket takdim etti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER