VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Ağustos 2020 14:41:58

0 Yorum

Patara’da senfonik ezgiler yükseldi

Antalya’da ‘Patara Yılı Konseri’ gerçekleşti.

Antalya’da ‘Patara Yılı Konseri’ gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından 2020’nin ‘Patara Yılı’ ilanı ardından, antik kentte Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Devlet Senfoni Orkestrası etkinlikleri kapsamında konser düzenlendi.

Patara Tiyatrosu sahnesinde gerçekleşen konserde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası şefi Oğuzhan Kavruk yönetiminde dünya müziklerinden örnekler sunuldu. DJ Burak Yeter, Cecilia Krull, Siniahrybava Tatsiana ve Allan Eshuijs sahne aldı.

Etkinliği, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bazı Antalya milletvekilleri, Vali Ersin Yazıcı, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık da takip etti.

Bakan Ersoy, Kaş ilçesi sınırları içerisindeki antik kentte düzenlenen ‘Patara Yılı Konseri’nde, tarihin sahnesinde olduklarını ve çağları aşan şarkıları söylediklerini ifade etti.

2021'in de yeniden ‘Patara Yılı’ ilan edilmesi önerisini yapacaklarını belirten Ersoy, “Ne olursa olsun yılın bitmesi bu eşsiz varlıklara yönelik çalışmalarımızın bitmesi anlamına asla gelmiyor. Bizim için her yıl Patara, Troya veya Göbeklitepe yılı. Ne mutlu bize ki, adlarını yıla değil, her bir güne versek bile 365 günün asla yetmeyeceği zenginlikleri barındıran topraklar üzerinde yaşıyoruz.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER