VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Eylül 2019 14:45:34

0 Yorum

Rekortmenler Kaş’ta buluşuyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde Serbest Dalış Dünya Kupası ve Türkiye Şampiyonası, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Kupası yarışması yapılacak.

Antalya’nın Kaş ilçesinde Serbest Dalış Dünya Kupası ve Türkiye Şampiyonası, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Kupası yarışması yapılacak.

Kaş Belediyesi ve TSSF, serbest dalışta dünya rekortmenlerinin katılacağı Dünya Kupası’nı ve Türkiye Şampiyonası’nı, paletli yüzmede Federasyon Kupası yarışmasını Kaş’ta gerçekleştirecek.

Kaş önümüzdeki hafta sualtı sporlarında biri uluslararası olmak üzere üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak. 1-5 Ekim tarihleri arasında 3. CMAS-TSSF ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası, Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası ve Paletli Yüzme Açık Su Federasyon Kupası’nda sporcular madalya için mücadele edecek.

‘Kaş Başka’da 12 sporcu yarışacak

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) ile TSSF tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek CMAS-TSSF ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası’nda 5 ülkeden 3’ü kadın toplamda 12 sporcu yarışacak. Aralarında dünya rekortmeni Rus Alexey Molchanov’un da yer aldığı sporcular, Kaş İnceboğaz Belediye Halk Plajı’nın açıklarında 1-5 Ekim tarihleri arasında 4 gün boyunca mücadele edecek. Türkiye’yi Hüseyin Cavlı ve Fatih Mehmet Sevük’ün temsil edecek. Ev sahipliği yaptığımız Dünya Kupası’na katılan ülkeler Rusya, Amerika, Polonya ve Brezilya. Türkiye ile birlikte toplam 5 ülkenin sporcuları, sabit ağırlık (CW), paletsiz sabit ağırlık (CNF), çift paletli sabit ağırlık (CW-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) kategorilerinde yarışacak.

1 Ekim salı günü Kaş Cumhuriyet Meydanı’na yapılacak kortej yürüyüşünün ardından, Likyalı Yörükler Patara Ekibi’nin halk oyunları gösterisi eşliğinde açılış töreni yapılacak. Yarışmalar 2 Ekim çarşamba günü başlayıp, 5 Ekim cumartesi günü sona erecek. Tekneler, Kaş Limanı’ndan yarışmaların yapılacağı İnceboğaz Belediye Halk Plajı açıklarına her sabah 7:45’te hareket edecek. Dalışlar 9:30’da başlayacak. Her gün farklı bir disiplinde yapılan yarışlarda dereceye giren sporculara, aynı gün 18:00’da Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle madalyaları takdim edilecek.

Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası

Serbest dalıştaki bir diğer önemli organizasyon Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası ise Dünya Kupası yarışma programıyla eş zamanlı olarak TSSF tarafından 1-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. 7’si kadın 25 sporcu, sabit ağırlık (CW), paletsiz sabit ağırlık (CNF), çift paletli sabit ağırlık (CW-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olmak için yarışacak.

Paletli Yüzme Açık Su Federasyon Kupası

Kaş’taki bir diğer sualtı sporları yarışması paletli yüzmede yapılacak. Paletli Yüzme Açık Su Federasyon Kupası yarışmaları 5-6 Ekim’deyapılacak. 8 spor kulübünden 19 erkek, 18 bayan olmak üzere 37 sporcu Kaş Limanı açıklarında, monopalet ve çift palette 1000 ve 4000 metrede, 4x1000 metre karma bayrak yarışında mücadele edecek. İki gün sürecek yarışmalarda büyükler (18 yaş ve üstü), gençler A(16-17 yaş) ve gençler B (14-15 yaş) yaş gruplarında palet vurulacak. Yarışlar her gün sabah 09:00’da başlarken, kapanış ve madalya töreni 6 Ekim pazar günü 13:00’da düzenlenecek.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “Öncelikle CMAS-TSSF ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası’nın 3’üncüsünü gerçekleştireceğimiz için çok mutluyuz. CMAS Başkanı Anna Arzhanova ve CMAS yönetim kurulu üyelerine, organizasyona büyük katkıları nedeniyle Kaş Kaymakamlığı ve Belediyesine teşekkür ederim. Dünya Kupası ile birlikte serbest dalış deniz bireyselde Türkiye Şampiyonası ve paletlide Federasyon Kupası’nı Kaş’ın ev sahipliğinde aynı tarihlerde gerçekleştireceğiz. Üç önemli organizasyon için sahil güvenlik, sağlık ekipleri, belediye, emniyet teşkilatımızla birlikte her türlü güvenlik ve sağlık önlemi için hazırlıklarımızı yaptık. Dünya Kupası’nda farklı ülkelerden çok önemli sporcuları ağırlayacağız. 5 gün boyunca üç önemli organizasyonun heyecanını Kaş halkı ve Türkiye ile birlikte yaşayacağız” dedi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER