VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Ağustos 2019 11:07:18

0 Yorum

Ressam Arısoy’dan memleketinde sergi

Ressam Aysel Arısoy, 4’üncü kişisel resim sergisini memleketi Antalya Kaş’ta açtı.

Ressam Aysel Arısoy, 4’üncü kişisel resim sergisini memleketi Antalya Kaş’ta açtı.

Kaş Kültürevi’ndeki serginin açılışına Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Aydın, heykeltıraş, ressam ve grafik sanatçısı Erol Kınalı ile sanatseverler katıldı.

Ressam Aysel Arısoy’un ‘Odak’ adlı sergisinde 14 çalışması yer aldı. Sanatçının rölyef, ağaç, aquatinta ve gravür baskı, pleksi ve kağıt üzeri gravür baskı, şeffaf pleksi üzeri kuru kazı çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Birçok karma ve kişisel sergide yer alan ressam Arısoy, çalışmalarında vücut ritmi ve dilini konu aldığını, hareketi, dinamizmi renkler ve çizgilerin gücüyle en sıcak şekilde aktarmayı hedeflediğini söyledi.

Beden ritmi ve dans

Beden ritmi ve dans üzerinden figüratif çalışmalar yaptığını belirten Arısoy, “Bedenin bir ritmi vardır ve bu bedenle doğal ritmi birleştirip dans ederek, ruhun özgürleşeceğini düşünüyorum. Dans bir aşktır, hareket gizlenen duyguların istemsizce dışa vurumudur. Beden, saflığın ve yalınlığın asla saklanamadığı tek kusursuz güzelliktir. Genellikle resimlerimde mimiklerden çok hareketi vurguluyorum. Mimikler yanıltıcıdır ama beden hareketleri gerçek duyguları ele verir. Hareket duyguların izdüşümüdür.” dedi.

Belediye Başkanı Ulutaş program sonunda, ressam Arısoy’a Kaş’a özgü bir hediye takdim etti. 

Arısoy’un sergisi, Kaş Kültürevi’nde 9 Eylül tarihine kadar gezilebilecek.

Aysel Arısoy

1991 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde doğdu. 2009 yılında Üsküdar Kandilli Kız Lisesi’nden ‘resim alanında en yetenekli öğrenci’ seçilerek mezun oldu. Aynı yıl Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümünde tam burslu sanat eğitimine başladı. Doğuş Üniversitesi’nde Sanat Kulüp Başkanlığının yanı sıra, Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Öğrenci Temsilciliği yaptı. 2013 yılında buradan mezun oldu. 2018 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Görsel Sanatlar Öğretmenliği Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar dalında yüksek lisans eğitimine başlayan ve halen eğitimini sürdüren sanatçı, çalışmalarına devam ediyor.

(AJANSTR7)  

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER