VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 07 Kasım 2018 09:44:08

0 Yorum

Rockcı imam: “Kimseyle savaşmıyorum”

Antalya’nın Kaş ilçesinde yaşayan Rockçı imam Ahmet Muhsin Tüzer, meslekten ihraç kararına karşı hukuk mücadelesi başlattığını ve kimseyle savaşmadığını kaydetti.

Antalya’nın Kaş ilçesinde yaşayan Rockçı imam Ahmet Muhsin Tüzer, meslekten ihraç kararına karşı hukuk mücadelesi başlattığını ve kimseyle savaşmadığını kaydetti.

Türkiye’de ‘Rockcı imam’, yurt dışında ‘Rock’n imam’ adıyla bilinen Ahmet Muhsin Tüzer, geçen hafta Bölge İdare Mahkemesinde yürütmeyi durdurmayla ilgili dava açtığını belirterek, bu davada haklı olduğunu bildiğini söyledi.

Hukuki anlamda hakkını savunacağını dile getiren Tüzer, “Artık mahkemenin vereceği karar neticesinde imamlığa ya geri döneceğim veya imamlıktan uzaklaşacağım ama içimdeki imamlık aşkını, sevgisini, hiç kimse hiçbir kurum söndüremez. Dünyaya imam sıfatıyla imamlığın o ulvi değerlerini yaşamak ve yaşatmak amacıyla geldiğimi düşünüyorum.” dedi.

Eleştirilecek hiçbir şey yok

İmam olarak özellikle 2013 yılından itibaren zorlu süreçler yaşadığına dikkati çeken Tüzer, Diyanet İşleri Başkanlığında değerli insanların yanı sıra hakikati idrak edemeyenlerin de var olduğunu anlattı:

“Allah’ın sonsuz güzelliklerini tevhidsel bakış açısı ve şuuru içerisinde özümseyemeyen o kişilerin beni anlamasını zaten düşünmüyordum. Keşke beni bir defa olsun davet etselerdi, tanıma lütfunda bulunsalardı. Niyetlerimi, hedeflerimi öğrenebilselerdi. Düşünce yapımı, bakış açımı gerçekten anlayabilselerdi. Sanırım, bu yaşadığımız talihsiz süreci yaşamamış olacaktık. Ben kimseyle savaşmıyorum. Aslında dışarıda suçlanacak eleştirilecek hiçbir şey yok. Kendi ürettiklerimin sonucunu yaşıyorum. Bundan da çok mutluyum. Çünkü kendimi bildim bileli inanmış olduğum değerler ve kutsallar uğrunda her an güzel gayretler sarf ettim, mücadeleler verdim. Bugün İslam’ı, değerlerimizi, ülkemizi, özellikle yurt dışında yayın yapan dünya medya devleri Der Spiegel, The Wall Street, USA Today, BBC aracılığıyla Türkiye’den bir imamın hoşgörüsünü, sevgisini, muhabbetini, barış ve insan odaklı anlayışını, tüm dünyaya arz edebildiğim için rabbime şükrediyorum.”

Beni görevden atabilirler ama…

Diyanet İşleri Başkanlığının kendisine pek çok defa dava açtığını ancak bunları kazandığını aktaran Tüzer, “Yürütmeyi durdurmayla alakalı hakimlerin lehime karar vereceğine yürekten inanıyorum. Beni görevden atabilirler ama özümdeki o sonsuz rahmeti kesinlikle kimse yok edemez. Bu uğurda yaşamımın sonuna kadar mücadele vermeye hazırım. Bu ulvi ve kutsi mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğim.” diye konuştu.

New York’ta Cumhurbaşkanı’yla tanıştım

Pek çok insandan güzel mesajlar aldığının altını çizen Rockcı imam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili anısını da paylaştı:

“2014 yılında Amerika’da New York’ta vereceğim konser öncesinde kendileriyle tanışma fırsatını rabbim bana lütfetti. Otel lobisinde çok kısa bir tanışma faslından sonra birazcık muhabbetim oldu. Şöyle ki: Efendim Amerika’ya hoş geldiniz. Ben, Ahmet Muhsin Tüzer. Rock müzik yapıyorum ama aynı zamanda imamlık da yapıyorum. Buraya bir konser vesilesiyle geldim. Kendileri de bana dedi ki: Sevgili hocam, sizinle tanışmaktan oldukça mutlu oldum. Allah yolunuzu açık etsin.”

İslam ruhuyla büyüdüm

Yaklaşık 24 yıldır imamlık vazifesini yapmaya çalıştığını işaret eden Tüzer, “Küçüklüğümden beri İslam’ın bir savunucusu, temsilcisi, ruhu ile büyüdüm. Hayatımın her safhasında imam olarak insanlığa İslam’ın güzelliğini, evrensel değerlerini, hoşgörüsünü, ahlakını, sergileme ve tanıtma yolunda bir yolculuğa çıktığımı, ciddi anlamda ruhsal yapı ortaya koyduğumu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER