VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 05 Ocak 2020 16:27:02

0 Yorum

Saklıkent’te Sarıkamış şehitlerine yürüyüş

Antalya’da Sarıkamış Harekatının 105’inci yılı dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Harekat sırasında şehit düşen askerleri anmak için ‘Saklıkent’ten Sarıkamış’a Gençlik Şühedanın İzinde’ temasıyla temsili yürüy

Antalya’da Sarıkamış Harekatının 105'inci yılı dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Harekat sırasında şehit düşen askerleri anmak için ‘Saklıkent’ten Sarıkamış’a Gençlik Şühedanın İzinde’ temasıyla temsili yürüyüş gerçekleştirildi.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı 2 bin 400 rakımlı Saklıkent Kayak Merkezinde yapılan etkinliğe Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, askeri erkan, polisler, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karla kaplı Beydağları’nda 2 kilometrelik yol yüründü. Yürüyüş sırasında dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri asker ve polisler tarafından taşındı. Birçok vatandaş ellerinde bayraklarla yürüyüşü tamamladı. Yürüyüşün ardından tören alanında saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Sarıkamış şehitleri için dualar okundu.

“İdeallerinizi devam ettirmek istiyoruz”

Vali Karaloğlu tören alanında yaptığı konuşmada, Sarıkamış şehitlerini anmak ve dualar göndermek için yürüdüklerini söyledi.

Sarıkamış şehitlerine hitap eden Karaloğlu, “Sizin bıraktığınız ideallere, inanca bugün biz de sahibiz ve sizin bıraktığınız yerden biz o ideallerinizi devam ettirmek istiyoruz. İstikbalimiz için istiklalimiz için milli irademiz için cumhuriyetimizi koruyup kollamak için biz de zamanı geldiğinde sizin yaptığınızı yapmaktan tereddüt etmeyeceğiz demek için buradayız.” dedi.

Hiçbir zaferin zahmetsiz elde edilmediğini kaydeden Vali Karaloğlu, “Sarıkamış'ta belki bir zaferimiz yok ama Sarıkamış'ı her hatırladığımızda yüreğimizin burkulduğunu, kanımızın donduğunu, o gün Sarıkamış şehitlerinin hissettiklerini biz de hissederiz.

“Sarıkamış’tan ders çıkarmak durumundayız”

Sarıkamış'tan alacağımız dersler ve ibretler var. Her şeyden önce o gün ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu durum dolayısıyla belki askerimize iklimin, doğanın gerektirdiği teçhizatları veremedik, elbiseyi, potini, kabanı veremedik, eline silahını belki veremedik. Sarıkamış'tan ders çıkararak günün teknolojisi ne ise onu üretmek, kullanmak ve esiri olmamak durumundayız. Günün teknolojisi ne gerektiriyorsa bunu milli ve yerli olarak üretmek zorundayız. Eğer günün koşulları yerli tankımızı yerli otomobilimizi üretmemizi gerektiriyorsa bunları üretmek durumundayız. Sarıkamış'tan bu dersi çıkarmak durumundayız.” diye konuştu.

Anma etkinliğinde vatandaşlara kırık buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikram edildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER