VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 30 Eylül 2021 17:27:39

0 Yorum

Serbest Dalış Dünya Kupası’nda 2 rekor kırıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası’nda ilk gün yarışları yapıldı ve 1 dünya, 1 Türkiye rekoru kırıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası’nda ilk gün yarışları yapıldı ve 1 dünya, 1 Türkiye rekoru kırıldı.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası yarışları, rekorlarla başladı.

Kaş Belediyesi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında düzenlenen yarışlarda 19 ülkeden 48 sporcu mücadele ediyor, ilk gün 1 dünya ve 1 Türkiye rekoru kırıldı.

Sabit ağırlık çift palette 105 metreye dalan İtalyan sporu Alessia Zecchini, yeni bir dünya rekoruna imza attı. Önceki rekor, 15 Haziran 2021’de Bahamalar’da gerçekleştirilen yarışlarda, 95 metreyle Fransız Alice Modolo’ya aitti.

Türk Milli Takımı sporcularından Şahika Ercümen, ip destekli paletsiz (FIM) disiplininde 81 metreye dalarak, yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu ve kendisine ait 80 metrelik eski rekoru geliştirdi.

Alessia Zecchini, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, son iki yıldır çok çalıştığını belirterek,  “Bahamalar’daki yarışlarda 3 dünya rekoru kırdım. Kaş’ta yarışların ilk gününde de çift palette dünya rekoru kırdım. Kaş’ı çok seviyorum. Burada hava koşulları, dalış koşulları çok iyi.” dedi.

Şahika Ercümen de uzun bir hastalık süreci geçirdiğini ancak iyi bir başlangıç yaptığını ve Türkiye rekoru kırdığını ifade ederek, “Bu başlangıç beni önümüzdeki yarışlara motive etti. Mutluyum ve yeni rekorlar da gelecek. Türkiye rekorlarını geliştirmek, ülkeme madalyalar getirmek istiyorum.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER