VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 11 Şubat 2021 12:29:30

0 Yorum

Serbest dalış dünya şampiyonası Kaş’ta yapılacak

Antalya, 2021 yılında su altı sporlarında dünya şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Antalya, 2021 yılında su altı sporlarında dünya şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, 2020 yılının pandemi nedeniyle çok zor geçtiğini, yeni normal kuralları kapsamında su altı sporlarında  etkinlik takvimini hayata geçirmeye başladıklarını söyledi.

Bu yıl bir dünya şampiyonası, bir dünya kupası ve bir Avrupa şampiyonasını Türkiye’de gerçekleştireceklerini ifade eden Özen, şunları kaydetti:

“Sualtı Ragbisi Gençler Açık Avrupa Şampiyonası’nı eylül ayında İzmir’de yapıyoruz. Ekim ayında, Antalya’nın Kaş ilçesinde 4. ‘Kaş Başka’ Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası’nı ve 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nı gerçekleştireceğiz. Bu yarışmalarda madalyalar hedefliyoruz. Serbest dalış, zıpkınla balık avı, su altı görüntüleme, paletli yüzme, su altı hokeyi, su altı ragbisinde bu yıl yapılacak uluslararası birçok yarışmada milli sporcularımız madalya için mücadele edecek. “

Özen, ulusal, uluslararası yarışmaların organizasyonu ve katılımında, yüz yüze eğitim, kurs, kamp, sınav gibi etkinliklerde pandemi kurallarının sıkı bir şekilde uygulanacağını belirterek, “Pandemi tehlikesi henüz geçmedi. O nedenle sporcu ve katılımcı sağlığına verdiğimiz önem daha da ön plana çıktı. Özellikle havuz etkinliklerinde, HES kodları, sosyal mesafe, maske takma, kullanılan malzemelerin sürekli temiz tutulması, kişisel malzeme kullanımı etkinliklerimizde birinci önceliğimiz.” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER