VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 05 Ekim 2021 11:28:13

0 Yorum

Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası başladı

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve CMAS 1. Master’lar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası, kortej yürüyüşüyle başladı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve CMAS 1. Master’lar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası, kortej yürüyüşüyle başladı.

İlçedeki eski otogar yanından Cumhuriyet Meydanı’na Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve CMAS Marşı okundu.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Başkanı Anna Arzhanova, törende yaptığı konuşmada, Kaş’a gelen katılımcılara, sporculara, serbest dalışın geleceğini inşa ettikleri için teşekkür etti.

Etkinliğin zorlu pandemi sürecinde gerçekleştirildiğine dikkati çeken Arzhanova, “Herkese bol şanslar diliyorum. Birçok dünya ve kıta rekorları görmek için sabırsızlanıyorum. Serbest Dalış Dünya Şampiyonası'nı burada açıyorum.” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen de federasyon olarak, Kaş’ın da desteğiyle dünya şampiyonluğuna bir kez daha ev sahipliği yapmanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

“Sualtı sporları dünyasının gözü Kaş’ta olacak”

Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, dünya şampiyonasının ilçede gerçekleştirilmesi dolayısıyla son derece mutlu olduklarını ifade ederek, 5 gün boyunca sualtı sporları dünyasının gözünün Kaş’ta olacağını vurguladı.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da dünya kupasının ardından bu şampiyonada da yeni rekorlar kırmayı umut ettiklerini işaret ederek, milli takım başta olmak üzere organizasyona katılan tüm sporculara başarı diledi.

Dünya Şampiyonası’na 4 kıta, 29 ülkeden 96 sporcu katılıyor

TSSF tarafından 5-9 Ekim’de Kaş Belediyesi İnceboğaz Tesisleri açıklarında gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’na 4 kıta, 29 ülkeden 96 sporcu, Master’lar Dünya Şampiyonası ise 4 ülkeden 6 sporcu katılacak.

Dalışlar, sabit ağırlık (CWT), paletsiz sabit ağırlık (CNF), çift paletli sabit ağırlık (CWT-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) disiplinlerinde gerçekleştirilecek.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER