VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 03 Ekim 2021 16:21:53

0 Yorum

Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası Kaş’ta başlıyor

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası, 5-9 Ekim’de Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde yapılacak.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası, 5-9 Ekim’de Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde yapılacak.

TSSF, Dünya Kupası’nın ardından CMAS 5.Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve CMAS 1.Master’lar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası yarışmalarını gerçekleştirecek.

Kaş Belediyesi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında düzenlenecek Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na 26 ülkeden 82 sporcu, 1. Master’lar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na ise 4 ülkeden 6 sporcu katılacak. Sporcular, dalışlarda, sabit ağırlık (CWT), paletsiz sabit ağırlık (CNF), çift paletli sabit ağırlık (CWT-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) olmak üzere 4 disiplinde mücadele edecek.

Şampiyonaların açılış töreni, 4 Ekim pazartesi günü kortej yürüyüşle başlayacak.

Rusya’dan Alexey Molchanov, Slovenya’dan Alenka Artnik, İtalya’dan Alessia Zecchini gibi dünya rekortmenlerinin de yer alacağı Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nda Türk milli takımı sporcuları da yarışacak. Milli takım kadrosunda Şahika Ercümen, Yaren Türk, Fatma Uruk, Birgül Erken, Rüstem Derin, Görkem Gedik ve Serkan Toprak bulunuyor.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 dünya rekorunun kırıldığı Dünya Kupası’nın ardından Dünya Şampiyonası ve ilk kez düzenlenecek Master’lar Dünya Şampiyonası’nı gerçekleştireceklerini söyledi.

Serbest dalışta dünyanın en prestijli organizasyonuna bir kez daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Özen, “ Dünya Kupası’nda milli sporcularımız, 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyaya imza attı. Bu başarıları umuyorum ki, Dünya Şampiyonası’nda taçlanır. Tüm çabaları için onları kutluyor, milli takım antrenörümüz Cenk Devrim Ulusoy’a ve sporcularımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve Masterlar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nda yarışlar, 5 Ekim’de başlayacak. Organizasyon, 9 Ekim akşamı kapanış galası ile sona erecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER