VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 06 Şubat 2019 19:36:12

0 Yorum

Şiddetli rüzgar evin çatısını uçurdu

Antalya’nın Kaş ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle bir evin çatısı uçarken, bir çocuk yaralandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle bir evin çatısı uçarken, bir çocuk yaralandı.

Kaş’ın Bezirgan Mahallesi'nde akşam saatlerinde şiddetli rüzgar etkili oldu. Rüzgar nedeniyle çiftçi Kemal Ay’a (49) ait evin çatısı uçarken, 6 yaşındaki çocuğu da hafif yaralandı.

Mahalle sakinlerinden Kemal Ay olaya rüzgarın neden olduğunu, bir anda ortaya çıkarak çatıyı uçurduğunu anlattı.

Akşam erken yattıklarını belirten Kemal Ay, “Birden rüzgar çıktı. Evin çatısında gürültü oldu. Baktık, çatıyı kaldırıp yine geri bırakmış. Bir süre sonra rüzgar bu defa çatının yarısını ve güneş enerji sistemini aldı, götürdü. Birkaç dakika sonra da çatının diğer yarısını aldı. Bu sırada üzerimize profil demirler düştü, kendimizi zor kurtardık. Hemen dışarı kaçmaya çalıştık ama çatıdan kopan parçalar da üzerimize düştü. 6 yaşındaki evladım hafif yaralandı. Baktığımızda çatının yerinde olmadığını gördük. Ayrıca rüzgar komşumuzun yazlık prefabrik evini de tamamen götürerek, 10-15 metre ileriye atmış. Ev parçalanmış. İçinde insan bulunmaması büyük şans.” diye konuştu.

Kültür merkezi ve iki okulda zarar

Öte yandan, Kaş Belediyesine ait Kınık Kültür Merkezinin çatısı uçarken, Kınıkspor spor kompleksinde bazı ağaçlar devrildi.

Kalkan Mahallesi’ndeki Turan Erdoğan Fen Lisesi’nin bahçesinde kamelya ve spor kompleksi de şiddetli rüzgar nedeniyle yıkıldı. Okulun yerleşkesinde Hüseyin Haluk Yılmaz Erkek Öğrenci Yurdu’nun çatısı yerinden söküldü. Çatından kopan parçalar okul bahçesine düştü. Kaş İmam Hatip Lisesi’nin de çatısı uçtu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER