VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 06 Kasım 2019 20:11:41

0 Yorum

Sonbaharda Kaş başkadır

Antalya’nın özel noktalarından biri Kaş’ta her mevsim güzel, sonbahar başka yaşanıyor.

Antalya’nın özel noktalarından biri Kaş’ta her mevsim güzel, sonbahar başka yaşanıyor.

Eylül ayının ortalarından başlayıp, Kasım’da devam eden pastırma sıcakları ve güz yağmurlarıyla Kaş, sonbaharda da tercih edilen gözde yerlerden biri oldu.

Sonbaharda deniz keyfi

Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava etkisini gösterirken, hava sıcaklığının geçtiğimiz haftaya kadar 27 derece ölçüldüğü Kaş’ta ılık ve güneşli havayı fırsat bilenler denize girdi. Sezon yoğunluğu olmayan bu ayda bazı vatandaşlar ve turistler, Kaputaş ve Patara Plajı gibi Türkiye’nin en önemli sahillerinde güneş ve deniz keyfi yaşadı.

Mevsim dönüşümünün en iyi gözleneceği yerlerin başında gelen Gömbe Yaylası, yol kenarlarındaki elma bahçeleriyle de rengarenk görsel şölen oluşturdu. Kaş’tan Kasaba Mahallesi’ne giderken, yolun her iki tarafında kalan ormanın büyülü dönüşümü de sonbaharın demi için favoriler arasında yerini aldı.

Sebena ile tertemiz gökyüzü

Göç eden yaylacılar da sonbaharla birlikte sahile inmeye başladı. Göçerler, “Sonbahar doğanın tüm güzelliklerini içinde saklar. Buranın sonbaharı da güzeldir fakat yayladan ayrılık vakti geldi. Bütün yazı yaşayıp sonbaharda ayrılmak insanı hüzünlendirse de bu veda sayılmaz, yenibahara ve yaza kavuşmak için bekleyişin başlangıcıdır. Sonbaharın havası başkadır, sokakları ıssızdır. Kaş hazan mevsiminde bir başka olur. Özellikle gün batımında güneşin denize vuran kızıllığının seyrine doyum olmaz. Herkesin yaşadığı kendi coğrafyasının hikayesi daha anlamlıdır Gömbe Yaylasında Toros Sedir Ormanının içinde yükselen yüzlerce Sebana ağacı, oksijen dolu tertemiz bir gökyüzü size mutluluk ve güzellik sunar.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER