VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 14 Ocak 2020 14:18:10

0 Yorum

Taş’tan Kaş’a sağlık merkezi müjdesi

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Taş, Atatürk Devlet Hastanesi yıkılarak yenisinin yapılacağı, Kaş Kınık’ta aile sağlık merkezi açılacağı müjdesini verdi.

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Taş, Atatürk Devlet Hastanesi yıkılarak yenisinin yapılacağı, Kaş Kınık’ta aile sağlık merkezi açılacağı müjdesini verdi.

AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Gazipaşa’dan Kaş’a Antalyalıların menfaatlerini korumak için çalıştıklarını kaydetti

Antalya’da hastane projeleri

Millete hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Başkan Taş, “Antalyamız için hizmetler peşindeyiz. Yakın zamanda Döşemealtı Devlet Hastanesi ihalesi gerçekleşecek. Aksu Hastanesi, Manavgat 400 yataklı hastanesi, Kumluca ek 50 yataklı hastanesi ve Konyaaltı Devlet Hastanesi ile ilgili ihaleler bittikten sonra müjdelerini hemşerilerimizle paylaşacağız.” dedi.

Otel konforunda hastane yapılacak

Şehir merkezindeki Atatürk Devlet Hastanesinin yıkılarak, yerine yenisinin yapılacağını aktaran Taş, “İlk etapta bir bina yıkılacak. Orada iki blok var. Yıkılan binanın yerine yenisi yapıldıktan sonra, poliklinik hizmetleri ve acil hasta alımına devam edilecek. Ardından ikinci bina yıkılıp, 300 yataklı tek kişilik, otel konforunda hastane yapılacak. Odalar tek kişilik olacak. Bu hastaneyi de inşallah 2022’nin sonunda 2023ün ilk çeyreğinde hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

Kaş’ta aile sağlığı merkezi açılacak

Kaş Devlet Hastanesiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını vurgulayan Taş, Ova’ya aile sağlığı merkezi açtıklarını hatırlatarak, “Doktoru, acil tıp teknisyeni, ambulansı, hemşire ve ebesi ile12 sağlık personelinin hizmet verdiği Kaş Ova’da yeni bir aile sağlık merkezi açtık. Aynı şekilde Kaş Kınık’ta da açıyoruz. Kaşımızda sağlık merkeziyle ilgili bir arsa eksiğimiz yok.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER