VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 30 Mayıs 2019 22:52:22

0 Yorum

Tek kişilik farkındalık yürüyüşü tamamlandı

Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır’ın farklı konulara dikkati çekmek için başlattığı tek kişilik farkındalık yürüyüşü tamamlandı.

Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır’ın farklı konulara dikkati çekmek için başlattığı tek kişilik farkındalık yürüyüşü tamamlandı.

Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Kayır, 'Yürüyen Türkler Yörükler' adı altında 'sorunlar yürüdükçe çözülür' sloganıyla 26-30 Mayıs tarihlerinde Kaş'tan Antalya'ya kadar farkındalık yürüyüşü düzenledi. Başkan Kayır'ın geçtiğimiz pazar günü Kaş'ta Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Hatıra Ormanı'ndan başlayan yürüyüşü, bu akşam (Perşembe) Kepez ilçesi Kültür Mahallesi'nde sona erdi. Burada Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Baskak tarafından karşılanan Başkan Kayır, Orhan Tolunay Camii yanında kurulan Yörük çadırında Kepez Belediyesi ve Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Kaş Antalya arasında 187 kilometrelik 5 farklı etabı 5 günde tamamlayan Kayır, toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bu yürüyüşü düzenlediğini söyledi. Demre, Finike, Kumluca, Kemer ve Antalya etabını yürüyen Kayır, her ilçede kendisini karşılayan ve destek olan herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Kayır, “İnandığın bir davaya, inanan insanların olması ve sana destek vermesi kadar gurur verici bir durum yok. 5 günlük ‘sevgi’, ‘saygı’, ‘hoşgörü’, ‘emek’ ve ‘ataları anma’ farkındalık yürüyüşünü tamamladım. Mutluyum. Kültürümüze ve şahsıma olan desteklerini esirgemeyen tüm dava ve yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize minnet borçluyum. Hakkınızı helal ediniz, benim hakkım herkese helal olsun.” dedi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER