VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 05 Şubat 2020 15:53:41

0 Yorum

Toros’un yeni evi başkanlık makamı

Elazığ depreminden yaralı olarak kurtarıldıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sahiplenerek ‘Toros’ adını verdiği kedi, tedavisinin ardından başkanlık makamındaki yeni hayatına başladı. Başkan Böce

Elazığ depreminden yaralı olarak kurtarıldıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sahiplenerek ‘Toros’ adını verdiği kedi, tedavisinin ardından başkanlık makamındaki yeni hayatına başladı. Başkan Böcek’in yakından ilgilendiği Toros için sosyal medya hesabı da açıldı.

Elazığ’da yaşanan depremde enkaz altından yaralı çıkarıldıktan sonra Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla bölgedeki Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi tarafından Antalya’ya getirilen Toros, Büyükşehir veterinerleri tarafından tedavi edildi. Toros tedavisinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamına getirildi. Bundan sonraki yaşamını burada geçirecek Toros için başkanlık katına kedi evi yaptırıldı. Başkan Böcek’in yakından ilgilendiği ve yanından ayırmadığı Toros, Büyükşehir Belediyesinin sevgilisi oldu.

Makamda yaşayacak

Yaralı kediye Büyükşehir Belediyesinin sahip çıkmaya devam ettiğini belirten Başkan Böcek, “Sosyal medyadan çok mesaj aldık, ‘Toros’a ne oldu’ diye. Hayvan severlerimizin duyarlılığına teşekkür ediyoruz. Toros’un bakımıyla tedavisiyle ilgili gerekeni yapıyoruz. Toros, başkanlık makamında yaşıyor, sağlıklı. Artık burada yaşayacak. Herkes çok sevdi” dedi.

Başkan Böcek sokak hayvanlarına yönelik ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesine ait olan 80 dönümün üzerinde bir alana sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi yapıyoruz. Kısa sürede ihale sürecini tamamlayacağız. Mevcut barınağımızı da yeniliyoruz. Antalya’da hayvan severlerimiz, büyükşehir belediyemiz ve 19 ilçemiz veterinerlerinin katılımıyla bir çalıştay yapacağız. Sokak hayvanlarının da yaşama hakkı var, üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya devam ediyoruz ” diye konuştu.

Toros sosyal medyada

Büyükşehir Belediyesi, Toros için twitter hesabı açtı. “Merhabalar, ben Toros. Antalya Büyükşehir Belediyesinde yaşıyorum" mesajının yer aldığı hesapta, “Duydum ki beni merak edenler olmuş. Tedavim için bir süre ayrı kaldım, merak etmeyin. Başkanım ile birlikte Antalya'daki minik dostlarınız için çalışmalarımıza başladık bile. Takipte kalın, hayvan dostu projelerimizi ilk siz öğrenin" paylaşımı yer aldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER