VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 10 Aralık 2018 12:54:31

0 Yorum

Ulaşım esnafıyla çalışma toplantısı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ulaşım esnafıyla çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ulaşım esnafıyla çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen toplantıda Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası, Antalya Otobüsçüler Odası, Antalya Servisçiler Odasının merkez ve ilçelerdeki başkanlarıyla buluşan Başkan Menderes Türel sorunlarını dinledi.

Başkan Türel toplantıda yaptığı konuşmada, 2014 Nisan’ından bugüne kadar ulaşım esnafının birçok sorununu çözebilmek için Türkiye’de gıptaya bakılan bir çalışma ortaya koyduklarını söyledi.

Antalya büyüyorken vatandaşların taleplerinin de farklılaştığını belirten Türel, “Bunların hepsine belediye olarak kendi imkanlarımız dahilinde cevap vermeye çalışıyoruz. Bir kısmı bizi aşan Ankara’da çözmemiz gerek hususlar. Onları da Ankara’da çözmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Bugünkü toplantıda siz taleplerinizi iletin biz de bundan sonraki yapacağımız işler için kendimize bir yol haritası çizelim.” diye konuştu.

Türel, kolej ve devlet okullarının servis hizmetinde farklı tarifeler uygulamasını kaldırdıklarını, bu uygulamanın hem esnafı hem vatandaşı koruyan bir durum olduğunu aktardı.

Toplantıda ulaşım esnafı çoğunlukla okul servis araçlarında yaş sınırının 12 den 15 çıkarılması, okullarda sadece C plakalı araçların servis hizmeti vermesi konularındaki taleplerini dile getirdi.

Her iki konunun da Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine tabi olduğunu belirten Türel, Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde sorunun çözümü için temaslarda bulunacağını kaydetti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER