VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Haziran 2020 17:50:52

0 Yorum

Vali Yazıcı Patara’da incelemelerde bulundu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ilçe ziyaretleri kapsamında ilk gezisini Kaş yakınlarındaki Patara Antik Kenti’ne gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ilçe ziyaretleri kapsamında ilk gezisini Kaş yakınlarındaki Patara Antik Kenti’ne gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ilçe ziyaretleri kapsamında Kaş’a 42 kilometre uzaklıktaki Patara’ya geldi. Vali Yazıcı’ya buradaki ziyaret ve incelemelerinde Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Nadir Alpaslan, Alay Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Turizm Müdürü İbrahim Acar eşlik etti.

Vali Yazıcı helikopterle geldiği Patara’da, Kaş Kaymakamı vekili Onur Şatıroğlu ve Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş tarafından karşılandı.

Likya Birliği’nin başkentliğini yapan Patara Antik Kenti’ni gezen Vali Yazıcı’ya, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi ve kazı başkanı Prof. Dr. Havva Işık İşkan tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Vali Yazıcı burada yaptığı konuşmada, Antalya’da göreve başladığından beri merkezden ilk olarak Kaş’a, Patara’ya geldiğini söyledi.

Patara’da yapılan çalışmaları bizzat inceleme fırsatı bulduğunu belirten Vali Yazıcı, “Burada Kültür Bakanlığımızın, Antalya Valiliğinin, Akdeniz Üniversitesinin, diğer kurum ve kuruluşların büyük katkılarını gördüm. Burada 6 bin yıllık tarih var. İnşallah biz bunu canlandırıp, Türk turizmine, Türk kültürüne kazandırmış olacağız. Meclis tiyatro alanı, posta telgraf binası, deniz feneri yaşam bulacak. Bir kısmının restorasyonu tamamlanmış. İnşallah en kısa zamanda telgraf binamız da restore edilecek. Deniz fenerimiz restore edilecek. Dünya harikası cennetten bir köşe olan Kaşımızı, tekrar dünyaya Likyalılar vasıtasıyla Patara vasıtasıyla yeniden tanıtmış ve duyurmuş olacağız. Bu medeniyetin var olduğu, eşsiz güzelliklerin ve denizin bulunduğu bu güzel vatan parçasını hep birlikte ayağa kaldıracağız. İnanıyorum ki, bu yılı tamamladıktan sonra inşallah buraya milyonlarca turist gelecek. Biz de bunu sağlamak adına tüm kurum ve kuruluşlar olarak gayret içerisindeyiz. Çok kısa sürede restorasyon çalışmaları tamamlanmış, adeta açık hava müzesine kavuşmuş olacağız.” dedi.

Vali Yazıcı, Patara’daki ziyaret ve incelemelerinin ardından Antalya’ya döndü.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER