VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 23 Ekim 2023 09:52:38

0 Yorum

“5. Kaş Yarımadaton Yarışları” yapıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 5’incisi düzenlenen uluslararası organizasyon tamamlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 5’incisi düzenlenen uluslararası organizasyon tamamlandı.

Yarı maraton, Kaş Belediyesinin desteğiyle 6, 12 ve 21 kilometrelik parkurlarda düzenlendi.

Yarışlar, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın Cumhuriyet Meydanı’nda verdiği startla başladı. Start öncesi konuşan Başkan Ulutaş, ilçede birçok sportif yarışın yapıldığını belirterek, dünyanın ve Türkiye’nin farklı noktalarından Kaş Yarımadaton’a katılan sporculara kolaylıklar ve başarılar dilediğini söyledi.

16 ülkeden 650 kişi

Meydan’dan başlayan, Marina ile Çukurbağ Yarımadası etrafında devam eden Kaş Yarımadaton’da Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Finlandiya, Güney Afrika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Polonya, Rusya, Türkiye ve Ukrayna olmak üzere 16 ülkeden 650 kişi mücadele etti.

Yarışta rahatsızlanan İngiliz hastaneye kaldırıldı

Çukurbağ Yarımadası parkuru koşulduğu sırada 66 yaşındaki İngiliz Cohn Young, İnceboğaz Halk Plajı yakınında yere düştü ve kalkamadı. O esnada parkurda şans eseri Young’un hemen arkasında koşan Kaş Devlet Hastanesi doktoru, durumu gördü. Doktorun ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Young’un, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yarışlarda alınan sonuçlar

21K parkurda kadınlarda 1Marina Babayants 1.42.10, erkeklerde Ashley Hayes 1.07.38’lik derecesiyle birinci oldu. 12K parkurda kadınlarda Ekaterina Bartle 0.58 58, erkeklerde Pavel Tenster  0.47.16 ile birinci sırada yer aldı. 6K parkurda ise kadınlarda Alexandra Volkova 0.26.32, erkeklerde Mustafa Çınar 0.20.35 ile birinciliği elde etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle dereceye girenlere madalya ve plaketleri verildi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER