VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 18 Mart 2019 11:51:34

0 Yorum

Kaş’ta 18 Mart kutlaması

Ülke genelinde olduğu gibi Antalya’nın Kaş ilçesinde de 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Antalya’nın Kaş ilçesinde de 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve bayrağın göndere çekilmesi ile tören başladı.

Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden törende, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, İlçe Müftüsü Ahmet Bayer günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yaptı. Öğrenciler Çanakkale şiirleri ve türküleri okudu, 18 Mart Çanakkale Oratoryosunu sundu.

Çanakkale Zaferi’ne ilişkin okullar arası düzenlenen yarışmada derece alan öğrencilere ödül, şehit ve gazi yakınlarına hediye verilmesiyle program sona erdi.

Programa Demre Kaymakamı ve Kaş Kaymakam vekili Murat Uz, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Erçin Birsen, Belediye Başkanı Halil Kocaer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, İlçe Müftüsü Ahmet Bayer, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit ve gazi yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER