VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Ekim 2023 15:45:23

0 Yorum

Kaş’ta 8. Doğantaş Hasat ve Bal Şenliği yapıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde 8. Doğantaş Hasat ve Bal Şenliği gerçekleştirildi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde 8. Doğantaş Hasat ve Bal Şenliği gerçekleştirildi.

Kaş Belediyesinin Türkiye’nin önde gelen bal üretim merkezlerinden Doğantaş Mahallesi’nde düzenlediği şenlik, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte, bal yeme yarışması ve konserler gerçekleştirildi.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Bal Ormanı Meydanı’nda yaptığı konuşmada, şenlik ile Doğantaş Balı’nın tanıtılmasının, bilinmesinin ve pazarının artırılmasının amaçlandığını söyledi.

“Bölgemizde üretilen yöresel ürünleri turizmle buluşturacağız”

Yöresel ürünlerin önemine dikkat çeken Başkan Mutlu Ulutaş, “Bu konuda Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Kaymakamlık ve Belediye işbirliğinde ‘Yöresel Ürünler Turizmle Buluşuyor’ projesi kapsamında teşhir alanları yaratıyoruz. Özellikle Kalkan bölgesinde bir teşhir alanı tamamlanmak üzere, yakın zamanda açılışını yapacağız. Kaş’ta da yakın zamanda böyle bir alan yaratacağız. Bu alanda Barak Kilimi, Doğantaş Balı, Köyre Tahini, Kasaba Tarhanası, Margaz Üzümü gibi bölgemizde üretilen özel ürünleri turizmle buluşturacağız. Tarımsal üretim yapan hemşehrimiz, vatandaşımız, köylümüz, ürünlerini turizmde değerlendirebilecek, pazarlayabilecek. Bunun önünü açıyoruz. Bu ürünleri, bu şekildeki etkinliklerle tanıtıyoruz. Biz yerel yönetim, belediye olarak, üreticinin her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“İlçemizde hizmetler yapıyoruz, yatırımlarımıza devam ediyoruz”

Başkan Ulutaş, Kaş’ın 2 bin 231 kilometrekare alana sahip büyük bir coğrafya olduğunu, bölgedeki ihtiyaçlara göre hizmet verdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Köylerimizin genel ihtiyacı olan yol, su, elektrik ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Karadağ’dan buraya geniş bir yol yapıyoruz. Keklik Alanı yolunu hizmete açtık, yaklaşık 8 kilometrelik bir etabı bitirdik. Ortabağ, Gürsu tarafında sıcak asfalt çalışması yaptık. Yıllardır Kaş’ın özlemi olan Kaş-Gömbe yolunu başlattık, çalışmalar devam ediyor. Kasaba Barajı’yla ilgili yerleşim konusundaki sorun çözülmeye çalışılıyor, bununla ilgili süreç devam ediyor. Barajı yaptığımız zaman buradaki tarımsal üretim, hak ettiği yere taşınacak. İlçemizin birçok noktasında çeşitli hizmetler yapıyoruz, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Önemli olan, sizlersiniz. Sizlerin yanımızda olduğunuzu bilmek, sizlere hizmetkar olarak çalışmaya devam etmek, önemli. Bugüne kadar vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum. İnşallah çalışmaya, hizmet etmeye devam ediyoruz.”

Bal yeme yarışması ve konserler gerçekleşti

Şenlik kapsamında iki kategoride bal yeme yarışması yapıldı. Erkeklerde birinci Adem Tatlıkulak, ikinci Ahmet Güzeloğlu, üçüncü Abdurrahman Gül oldu. Kadınlarda ise Fadime Aşkın birinci olurken, Saliha Akdeniz ikinci, Aysel Güzeloğlu üçüncü sırada yer aldı. Yarışma sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Şenlikte, sanatçılar Çiğdem Gül ve Hasan Yılmaz ile Komedi Dans Üçlüsü sahne aldı. Konserlere, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ayrıca, üreticiler de stant açarak, mahallede üretilen balı sergiledi, satış yaptı.

Şenlikte, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Erol, kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, Doğantaş Mahalle Muhtarı Ali Karataş ile Elmalı Mehteran Takımı ve Korkuteli Halk Eğitimi Folklor Ekibi de yer aldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER