VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Haziran 2019 10:05:24

0 Yorum

Kaş’ta öğrencilerden farkındalık sergisi

Antalya’nın Kaş ilçesinde öğrenciler farkındalık sergisi açtı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde öğrenciler farkındalık sergisi açtı.

Kaş’ın Kasaba Şehit Yusuf Polat Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, görsel sanatlar öğretmeni yönetiminde ‘çöpten sanata plastik dünya ve yaşam ağacı’ adıyla sergi açtı.

İlçenin Çukurbağ Mahallesi’nde bulunan Düşler Akademisi’nde açılan sergiye Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kasaba Şehit Yusuf Polat Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Yunus Emre Şahne, okulun görsel sanatlar öğretmeni Özlem Flora Kalak, akademi sorumlusu Ercan Tutal, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Sergide altıncı, yedinci ve sekizinci sınıf öğrencilerinin 220 çalışması yer aldı.

Ercan Tutal,  kültür ve sanata katkılarından dolayı Faruk Atılgan, Ali Evren ve Özlem Flora Kalak’a teşekkür belgesi takdim etti.

Görsel sanatlar öğretmeni Özlem Flora Kalak, sergiyle plastik insanlar, mekanik ruhlar ve doğallığını yitiren bir dünyayı yansıtmak istediklerini ifade ederek, yaşam ağacının doğal insanı anlattığını belirtti.

Öğrencilerin plastik dünyayı simgeleyen çöpten ve çöp poşetlerden kıyafetler hazırladığını dile getiren Kalak, plastik dünyayı yansıtmak için kemer kapı yaptıklarını ve bunu doğanın içinde sergilediklerini aktardı.

Kalak, elbise düğmesi gibi atık malzemeler kullanarak mozaik çalışması da gerçekleştirdiklerini kaydederek, buna İnci Küpeli Kız, Mona Lisa, Frida Kahlo, Osman Hamdi-Kaplumbağa Terbiyecileri örnek gösterdi.

Sergi, 1 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER