VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 11 Kasım 2023 14:02:42

0 Yorum

Kaş’ta “yıldızlı denizler” resim sergisi açıldı

Rize Ardeşenli ressam ve tasarımcı Esra Nişancı’nın kişisel resim sergisi, Antalya’nın Kaş ilçesinde açıldı.

Rize Ardeşenli ressam ve tasarımcı Esra Nişancı’nın kişisel resim sergisi, Antalya’nın Kaş ilçesinde açıldı.

Esra Nişancı’nın “yıldızlı denizler” adlı resim sergisi, Kaş Belediyesi Kültür Evi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  Açılışta konuşan sanatçı, bir mekan içerisinde ilk kez Kaş ilçesinde sergi açtığını söyledi.

“Doğa için çiz” projesi kapsamında pamuk ve susam tarlalarında, zeytin ağaçları arasında sanat sergileri yaptığını belirten Nişancı, “Bu sergideki resimlerimi özel sulu boya tekniğiyle oluşturdum. Bazen yağlı boya tekniği kullandım. Özel bir teknik ve tükenmez kalemle de canlandırdım. Genelde bakarak çizdiğim resimlerim var. Soyut resimlerim de bulunuyor, bunlar ortaya çıkarken doğadan ilham aldım.” dedi.

Sergideki “yıldız olmaya geliyorum” adını verdiği eserin kendisi için çok özel olduğunu anlatan Nişancı, “Bu resmi ülkemizde şubat ayında meydana gelen depremden etkilenerek yaptım. Bunu oluştururken, 300’e yakın çizim gerçekleştirdim. Resimde oradaki insanların, çocukların bir yıldız olacağını düşündüm.” diye konuştu.

“Özünde Karadeniz’in yüksek dağlarında yaşayan köylü kızı” olduğunu dile getiren Nişancı, bu sergide beş yıl önce kaybettiği babasını anmak için onun dağlarda kullandığı dürbünün ve kabanın da yer aldığını belirtti.

Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren de ilk kişisel sergisini açan Nişancı’yı kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

40 eserin bulunduğu sergi, 30 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER