VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 25 Mart 2019 17:00:24

0 Yorum

TEY Fen ulusal kongreye katılacak

Bu yıl 29-30 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak Fen Liseleri 3. Ulusal Öğrenci Kongresi’nde Kaş’ın Turan Erdoğan Yılmaz (TEY) Fen Lisesi Antalya’yı temsil edecek.

Bu yıl 29-30 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak Fen Liseleri 3. Ulusal Öğrenci Kongresi’nde Kaş’ın Turan Erdoğan Yılmaz (TEY) Fen Lisesi Antalya’yı temsil edecek.

Gazi Üniversitesi ve Kahramankazan Belediyesi işbirliğinde Ankara Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi koordinatörlüğünde 29-30 Nisan tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek Fen Liseleri 3. Ulusal Öğrenci Kongresi ile ‘Milli Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı fen liseleri arasında iletişim ve etkileşimi artırmak, gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek, bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak araştırma ve proje faaliyetlerini yürütmelerini sağlamak’ hedefleniyor.

‘Prof. Dr. Fuat Sezgin Anısına Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış’ konusunda düzenlenecek kongrenin alt başlıkları ise ‘Savunma Teknolojileri, Moleküler ve Hücresel Mühendislik, Robotik ve Yapay Zeka, Malzeme Bilimi ve Teknolojileri, Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Yönetimi Teknolojileri’ olarak belirlendi.

TEY Fen Lisesi Müdürü Ahmet Albayrak, Fen Liseleri 3. Ulusal Öğrenci Kongresi’nde ‘Savunma Teknolojileri Alanı’ projesiyle Antalya’yı ikinci kez üst üste temsil edecekleri için gurur duyduklarını söyledi.

Her ilden bir proje olmak üzere 81 projenin Ankara’da sunum yapılacağını belirten Albayrak, “Geçen yıl gerçekleşen kongrede, ‘Görüntü Sistemleri’ adlı projemizle Antalya’yı temsil ettik. Bu yıl da proje öğretmeni Faruk Ekiz ile öğrenciler Gözde Oymak ve Melih Kahveciler’in hazırladığı ‘Savunma Teknolojileri Alanı’ (SÜBOT-SO1 Otonom ve uzaktan kontrol edilebilen gözetleme, saldırı ve sabotaj robotu) projesiyle Ulusal Öğrenci Kongresi’nde Antalya’yı temsil etmeye hak kazandık. Mutluyuz, gururluyuz. Okulumuz 10-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek TÜBİTAK 4007 projesine de ev sahipliği yapacak.” dedi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER